Aktívna a bezpečná Veľká Noc pre vaše deti

Blížia sa sviatky jari a všetko sa prebúdza do aktívneho života. Túto zmenu vítajú najmä deti a teplé počasie ich láka von, za kamarátmi a dobrodružstvom. Nepodceňujte ale ich bezpečnosť a spolu s prevenciou myslite aj na ich poistenie.

Veľkonočné prázdniny sú ideálnym časom pre aktívny pobyt v prírode. Paralelne s tým však rastie počet úrazov detí. Úrazy a hospitalizácie môžu nepríjemne zaťažiť aj rodinný rozpočet. Náklady na liečbu môžu dosiahnuť aj niekoľko stoviek eur, preto je dobré byť na takéto situácie pripravený a svojim deťom uzatvoriť detské poistenie.

Malá 8-ročná školáčka sa ponáhľala za svojimi kamarátmi na ihrisko v sprievode svojej mamy a pri prechádzaní cez cestu ju zachytil moped. Spôsobil jej zlomeninu ľavej stehennej kosti, ktorú jej lekári v nemocnici liečili 10 dní. Celkové nevyhnutné liečenie trvalo 192 dní. „Vďaka detskému poisteniu sme mali pokryté všetky výdavky aj kompenzovalo nám aj čiastočný výpadok príjmu. O dcéru som sa totiž starala doma a nemohla som chodiť do práce. Poisťovňa nám vyplatila spolu 768 eur ako odškodné za dni liečenia doma a 90 eur za dni hospitalizácie v nemocnici. Ďalších 100 eur sme dostali ako poistnú sumu za zlomeninu,“ hovorí školáčkina mama.

Nečakané úrazy, zdravotné komplikácie a hospitalizácie môžu nepríjemne zaťažiť rodinný rozpočet. Aby nás takéto situácie nezaskočili, je možné uzavrieť pre najmladších členov rodiny detské poistenie, ktoré stojí len 46 centov denne. Vyplatené poistné plnenie rodine značne pomôže takúto udalosť zvládnuť,“ dodáva Anna Tkáčová, hovorkyňa Poisťovne Poštovej banky.

Poistné plnenie z Detského poistenia pre nezbedníkov vyplatila Poisťovňa Poštovej banky takto:

Poistenie hospitalizácie následkom úrazu (od 2. dňa hospitalizácie)

10 €/deň x 9 dní = 90 €

Denné odškodné za dobu liečenia úrazu

4 €/deň x 192 dní = 768 €

Poistenie pre prípad zlomenín poistná suma pre zlomeniny dlhých kostí

100 €

Poisťovňa vyplatila poistné plnenie vo výške

958 €

Ponúkame vám niekoľko tipov a rád, ako zabrániť neželaným úrazom pri ich najčastejších aktivitách.

1. Jarná lyžovačka

Mnohé rodiny využívajú koniec zimy a posledný sneh na návštevu hôr a dobrú lyžovačku. Okrem povinnej lyžiarskej prilby a lekárničky by ste nemali pri výbave vašich detí zabúdať na adekvátnu kontrolu lyží a viazania. Nepodceňujte ani odporúčania, ktoré zjazdovky môžu byť pre vaše deti nebezpečné. Ak je to potrebné, pomôžte im pri nasadaní na vlek. Pre každý prípad by ste mali mať pri sebe potrebné telefónne čísla, ak by na zjazdovke došlo k nehode. Ak sa rozhodnete využiť zjazdovky v zahraničí, nezabudnite na cestovné poistenie – nie len pre deti, ale aj pre vás. Ušetrí vám náklady na prípadné ošetrenia aj čas, pretože si ho môžete vybaviť online.

2. Turistika

Aktívny pohyb v prírode je po niekoľko mesačnej zime ideálnym spôsobom ako privítať jar. Základným pravidlom každého turistu je nepodceňovať terén a počasie. Ranné slnečné lúče sa môžu z minúty na minútu zmeniť na silnú búrku. Informujte sa preto u Horskej záchrannej služby (+421 (0) 527877711 alebo www.hzs.sk), aké počasie očakáva v konkrétny deň. Svojim deťom zabezpečte vhodnú výbavu, najmä obuv. Vysvetlite im pravidlá pohybovania sa podľa turistických značiek a na chodníkoch.

3. Ihriská

Bezpečnosť detí nepodceňujte ani v prípade, že budete sviatky jari vítať v pohodlí domova. Deti s vidinou dobrodružstva vyhľadávajú nezvyčajné miesta na hranie, láka ich to viac ako klasické ihriská. Pre každý prípad vložte svojim deťom do mobilného telefónu tiesňové čísla, kontakty na vás, starých rodičov a iných zodpovedných ľudí. Najlepšie je, keď ich uložíte ako predvolené čísla rýchlej voľby.

4. Bicykel, kolieskové korčule

Spoločnou rodinnou aktivitou počas voľných dní sú väčšinou výlety na bicykloch alebo korčuľovanie sa. Povinné prilby na hlavu doplňte chráničmi na kolená a lakte. Poučte deti o pravidlách cestnej premávky a dohliadnite na to, aby ich rešpektovali. Ak je to možné, radšej sa vyberte niekam, kde je vybudovaný cyklistický chodník a kde je obmedzená cestná premávka.

5. Prázdniny u starých rodičov

Jednou z alternatív sú veľkonočné sviatky u starých rodičov. Babičky vnúčatám rady varia, pečú a odovzdávajú svoje skúsenosti. Starí otcovia vnúčatá radi priučia menším remeslám. Tieto krásne chvíle však môže pokaziť úraz alebo nepríjemné poranenie.

Riešením môže byť Detské poistenie pre nezbedníkov od Poisťovne Poštovej banky. Môžu ho uzavrieť aj starí rodičia a zabrániť tak akýmkoľvek problémom s úrazmi svojich vnúčat. Poistenie je určené pre deti od 2 mesiacov až do 15 rokov a jeho uzatvorenie prináša tieto výhody:

  • sami si vyberiete dĺžku trvania poistenia,
  • poistné iba 46 centov denne,
  • poistenie platí na celom svete,
  • poistenie môžu uzatvoriť aj starí rodičia pre svoje vnúčatá,
  • úrazové poistenie je spojené s výhodným sporením, t.j. s garantovanou výškou poistnej sumy (500 € až 1 000 €),
  • možnosť uzatvoriť poistenie na každej pošte a v pobočkách Poštovej banky.

TS Bezpecnost Deti PPABK (1) TS Bezpecnost Deti PPABK (1) TS Bezpecnost Deti PPABK (1)

Kontakt pre doplňujúce informácie:

Anna Tkáčová, hovorkyňa, 0910 511 452, anna.tkacova@pabk.sk