Cestovné poistenie: Vyberte si poistenie šité na mieru

Cestovanie sa spája s veľkými očakávaniami aj s veľkými výdavkami. Nezvyšujte si výdavky, ak nemusíte, a užite si dokonalú dovolenku.

 

Cestovné poistenie predstavuje minimálne náklady oproti tomu, koľko peňazí vďaka jeho uzatvoreniu môžete ušetriť. Či už patríte k náruživým cestovateľom a dovolenku si doprajete niekoľkokrát do roka, alebo uprednostňujete „jednu a poriadnu“ dovolenku, s Cestovným poistením od Poštovej poisťovne budete mať istotu, že aj v prípade nepriaznivých okolností vám ostane úsmev na tvári.

Poštová poisťovňa ponúka Cestovné poistenie ONLINECestovné poistenie k platobným kartám. Aký je rozdiel v jednotlivých produktoch a ktorý je vhodný práve pre vás? Cena poistenia pre jednu osobu závisí od odpovedí na otázky: Kam cestujem? Aký je účel mojej cesty? Aké riziká chcem/potrebujem pokryť?

Cestovné poistenie ONLINE je určené na krátkodobé, občasné cesty do zahraničia. Dôvodom vycestovania môže byť dovolenka, administratívna služobná cesta, manuálna práca alebo brigáda, pričom takáto cesta nepresiahne 90 dní. Je určené fyzickým osobám, podnikateľom aj právnickým osobám.

Pri Cestovnom poistení ONLINE sú krajiny rozdelené do územných oblastí Chorvátsko, Európa, Svet. Môžete si vybrať z troch balíkov poistenia.

Základný balík

Rozšírený balík

Komplexný balík

poistenie liečebných nákladov

Áno

Áno

Áno

poistenie batožiny

Nie

Áno

Áno

doplnkové asistenčné služby

Nie

Áno

Áno

poistenie zodpovednosti za škodu

Nie

Nie

Áno

úrazové poistenie

Nie

Nie

Áno

Výhody Cestovného poistenia ONLINE

 • možnosť vybrať si z troch balíkov poistenia podľa rozsahu poistného krytia,
 • možnosť výberu pripoistenia,
 • vhodné na jednorazové/krátkodobé cesty (max. do 90 dní),
 • cena poistenia už od 0,60 eura na deň,
 • vhodné pre fyzické aj právnické osoby,
 • výber územnej oblasti,
 • možnosť získať 20 % zaplateného poistného späť v rámci programu odmeňovania Poštovej banky Peniaze s5.

Viac o jednotlivých balíkoch, ako aj o Cestovnom poistení ONLINE nájdete na internetovej stránke https://www.ppabk.sk/produkty/cestovanie/cestovne-poistenie-online/.

Cestovné poistenie k platobným kartám

Ak patríte k ľuďom, ktorí si nedajú ujsť príležitosť objavovať nové miesta niekoľkokrát v roku, praktickejšie aj cenovo výhodnejšie je pre vás Cestovné poistenie k platobným kartám. Pri zriadení bežného účtu v Poštovej banke máte možnosť vybaviť si celoročné cestovné poistenie ako doplnkovú službu k platobnej karte pre seba aj pre rodinných príslušníkov.

V prípade Cestovného poistenia k platobným kartám môže byť dôvodom vycestovania turistická alebo administratívna služobná cesta. Poistenie je vhodné pre všetky fyzické osoby, ktorých vek nepresiahol 71 rokov a ktorých dĺžka pobytu nepresiahne 60 dní. Pri Cestovnom poistení k platobným kartám je možné uzatvoriť aj rodinný balíček. Rodinné poistenie je možné uzatvoriť na manžela/manželku, druha/družku a deti. V prípade detí sa rodinné poistenie vzťahuje na deti mladšie ako 18 rokov. 

Cestovné poistenie k platobným kartám

poistenie liečebných nákladov

Áno

poistenie batožiny V rámci poistenia sú kryté napr. veci osobnej potreby vo vašom vlastníctve, ako ošatenie, obuv, hygienické potreby, kufre, suveníry a darčeky pre blízkych.

Áno

poistenie zodpovednosti za škodu na veci tretej osoby

Áno

poistenie zodpovednosti za škodu na zdraví alebo na živote tretej osoby

Áno

zásah horskej záchrannej služby v SR

Áno

právna ochrana v zahraničí

Áno

doplnkové asistenčné služby Napr. pomoc pri strate osobných a cestovných dokladov alebo platobných kariet (pomoc pri zablokovaní kariet a obstaraní nových dokladov), pomoc pri oneskorenom dodaní batožiny a pri oneskorení letu, vyslanie náhradného pracovníka pri prerušení služobnej cesty, sprostredkovanie právnej pomoci v zahraničí a pomoc pri zložení zálohy na súdnu kauciu.

Áno

Výhody Cestovného poistenia k platobným kartám

 • územná platnosť v rámci celého sveta,
 • neobmedzený počet ciest počas roka,
 • pri Rodinnom poistení sa poistenie uplatňuje aj v prípade, že členovia rodiny cestujú samostatne,
 • cena poistenia 15,60 eura na rok (pri variante Rodinné poistenie 24,18 eura na rok),
 • zahŕňa zásah horskej záchrannej služby v SR.

 

Ďalšie informácie o Cestovnom poistení k platobným kartám nájdete na internetovej stránke https://www.ppabk.sk/produkty/cestovanie/cestovne-poistenie-k-platobnym-kartam/.