Naše spoločnosti

Poštová poisťovňa je od 3.7. 2021 člen skupiny Union. Viac informácií o poisťovni Union nájdete na stránke www.union.sk

Union poisťovňa je jednou z najrýchlejšie rastúcich poisťovní na Slovensku s vysokým hodnotením spokojnosti svojich klientov (NPS). Union poisťovňa bola založená v roku 1992 a je jednou z najskúsenejších poisťovní na slovenskom trhu a najdlhšou tradíciou v poskytovaní poistenia na Slovensku. Ponúka širokú škálu produktov životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. Union poisťovňa, a. s. je od roku 1997 dcérskou spoločnosťou najväčšej holandskej poisťovacej skupiny Achmea B.V. Táto skutočnosť umožňuje Union poisťovni čerpať rozsiahle skúsenosti a know-how zo všetkých druhov poistenia z viacerých krajín Európy.

Union poisťovňa, a.s. je vedúcou poisťovňou v oblasti cestovného poistenia ako aj priekopníkom v oblasti individuálneho zdravotného poistenia. Má silné postavenie vo vybraných segmentoch neživotného poistenia ako aj rastúci kmeň životného a individuálneho zdravotného poistenia. V spolupráci so sesterskou spoločnosťou Union zdravotná poisťovňa, a. s., ponúka Union poisťovňa, a.s. na trhu komplexné riešenia v oblasti zabezpečenia starostlivosti o zdravie. Toto spojenie know-how v oblasti zdravotného a komerčného poistenia je unikátne na Slovenskom trhu a žiadna iná poisťovňa na Slovensku neponúka svojim klientom podobné výhody.

V reprezentatívnom prieskume od spoločnosti KPMG sa spomedzi stovky značiek na Slovensku Union umiestnil na 11. mieste v celkovej spokojnosti zákazníkov. Slováci v prieskume ďalej rozhodli, že v celej veľkej kategórii bánk a poisťovní je Union najlepšia komerčná aj zdravotná poisťovňa na Slovensku v zákazníckej skúsenosti.